Pegasus

Mszana Dolna

Pegasus

2499PLN 2375PLN za osobę

Termin obozu: 11-07-2020 do 24-07-2020

Wakacje dla dzieci już zakochanych w koniach oraz dzikiej przygodzie oraz dla wszystkich, który tą przygodę dopiero zaczynają. To propozycja dla tych, którym nie straszne czyszczenie czworonożnych przyjaciół i którzy mają ochotę sprawdzić, co naprawdę jest ich przysmakiem. Obóz dla wszystkich chętnych, którzy chcą nauczyć się jeździć konno, podnieść swoje umiejętności jeździeckie oraz przygotować do egzaminu… na odznaki jeździeckie, a także cudownie spędzić czas na obcowaniu z końmi w pięknej okolicy.W programie:

– zajęcia kierunkowe 10h w siodle ( 10 dni – 2 x 30min)
– zajęcia z jazdy konnej na każdym poziomie zaawansowania ( trening na maneżu min. ruszanie stępem, zakłusowanie i parady, jazda na łuku, zmniejszanie i zwiększanie koła, zagalopowanie, galop, wolty, małe skoki
– jazdy prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską – jeden instruktor na 4 dzieci
– zajęcia teoretyczne: budowa konia, zasady bezpiecznej jazdy, zapoznanie z pojęciem rząd jeździecki, siodłanie konia
– zajęcia są nagrywane i analizowane z instruktorem
– dwie wycieczki całodniowe
– wizyta na farmie dziadka – owieczka Fiolcia, barany, kozy, kury i perliczki
– wesoła wieś „Babci Krysi” : pieczenie chleba, wyroby masła i sera, dojenie krowy na czas
– spotkanie z bacą i jego owcami, wycieczka do Mszany Górnej, wyroby oscypków
– zajęcia artystyczne: papierowa farma zwierząt – tworzona metodą origami
– aktywny wypoczynek: badminton, siatkówka, piłka nożna, pływanie, plażowanie, kąpiel, batuty, gry terenowe, survival w elementami harcerstwa
– ogniska góralskie, dyskoteki, seans bajkowy, wieczory karaoke
– konkursy i quizy przyrodnicze

 

Ponadto w cenie:

– zakwaterowanie w Ośrodku Pod Arkadami, wyżywienie 4 razy dziennie, śniadanie w formie stołu szwedzkiego, obiad, podwieczorek, kolacja, suchy prowiant na wycieczki oraz drogę powrotną.
– wykwalifikowana kadra: kierownik, wychowawca, instruktor wychowania fizycznego
– ubezpieczenie NNW

LOKALIZACJA TOUR

Mszana dolna

Najlepszą charakterystyką Beskidu Wyspowego jest już nazwa.Tutaj   szczyty nie są połączone w pasma, lecz stanowią w większości samodzielne kulminacje o stromych zboczach i spłaszczonych wierzchołkach, oddzielone są od siebie dolinami rzek i niskimi przełęczami. To grupa górska ograniczona na zachodzie doliną rzeki Raby, na wschodzie zaś doliną Dunajca. Północną granicę Beskidu Wyspowego stanowi obniżenie Wiśniowej i dolina dolnego biegu rzeki Łososiny. Najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego jest Mogielica (1170 m), nieco niższymi: Luboń Wielki (1023 m), Szczebel (977 m), Lubogoszcz (967 m), Ćwilin(1060 m ), Śnieżnica (1006 m). Niedostępność terenów położonych u podnóża szczytów i stromość zboczy sprawiły, iż góry te zachowały ciekawą szatę roślinną. Dominującymi gatunkami drzew są świerk, jodła, buk. Spotykamy na naszym terenie również inne gatunki w tym jawory, jesiony, sosny i brzozy. Szczególnej ochronie podlegają drzewostany w rezerwatach Śnieżnica , Luboń Wiellki, Kamionna, Kostrza, Bukowiec w paśmie Śpilówki. W lasach oraz na licznych polanach występuje wiele roślin chronionych w tym: krokus, lilia złotogłów, rosiczka okrągłolistna, podkolan biały, śnieżyczka przebiśnieg, ziemowit jesienny, śnieżyca wiosenna, pełnik siedmiogrodzki, dziewięćsił bezłodygowy. Żyje tutaj sporo dzikiej zwierzyny. Są to: sarny, jelenie, dziki, zające, borsuki, wiewiórki, wilki, rysie, lisy, kuny leśne, łasice, wydry, gronostaje. Z występujących na tym obszarze ptaków na szczególną uwagę zasługują głuszce, bażanty, dzięcioły, sikory, pliszki, czaple, bociany czarne, sowy uszate, puszczyki, myszołowy, puszczyki uralskie. Teren Gminy przecięty jest dolinami Raby oraz Mszanki, wiodły tędy szlaki handlowe. Beskid Wyspowy to doskonałe miejsce do wypoczynku w oparciu o walory środowiska naturalnego oraz sieć szlaków turystycznych, mogą rozwijać się różne formy aktywności: turystyka piesza - kwalifikowana, spacerowa, edukacyjna, narciarska - o charakterze krajoznawczym, rowerowa i konna, a także paralotniarstwo.
0.0
Lokalizacja0%
Organizacja czasu0%
Posiłki0%
Transport0%
Zakwaterowanie0%

ZOSTAWIĆ OPINIĘ

You don't have permission to register