Pegazus

Mszana Dolna

Pegazus

1420PLN 1370PLN za osobę

Termin obozu: 06-08-2022 do 12-08-2022

Wakacje dla dzieci już zakochanych w koniach i dzikiej przygodzie oraz dla wszystkich, którzy tą przygodę zaczynają. To propozycja dla tych, którym nie straszne czyszczenie czworonożnych przyjaciół i którzy mają ochotę sprawdzi, co naprawdę jest ich przysmakiem. Obóz dla wszystkich chętnych, którzy chcą nauczyć się jeździć konno, podnieść swoje umiejętności jeździeckie oraz przygotować do egzaminu na odznaki jeździeckie, a także cudownie spędzić czas na obcowaniu z końmi w pięknej okolicy.

W programie:

-zajęcia kierunkowe:

godzina jazdy konnej dziennie

przygotowanie teoretyczne do odznaki

zapoznanie z opieką stajenną, odpowiednim karmieniem

 

Zajęcia z jazdy konnej na każdym poziomie zaawansowania(min. ruszanie stępem, zakłusowanie i parady, jazda na łuku, zagalopowanie, galop, wolty, małe skoki), jazdy prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów.

Ważne:

Uczestnicy powinni posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do jazdy konnej.

Wspólne atrakcje:

-wycieczka do Energylandii- największe w Polsce wesołe miasteczko.

Wypoczynek:

„ruch to zdrowie”-aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu: zawody sportowe, podchody, spacery po lesie, górskie wyprawy, zabawy integracyjne, ogniska, dyskoteki, wieczorne karaoke

Dodatkowe informacje:

-zakwaterowanie i wyżywienie 4 razy dziennie w Ośrodku pod Arkadami (śniadanie i kolacje w formie bufetu szwedzkiego, obiad, podwieczorek, suchy prowiant na wycieczkę).

-wykwalifikowana kadra: kierownik, wychowawca, instruktor

-ubezpieczenie NNW

-opieka medyczna

Mamy indywidualne podejście do każdego uczestnika, posiadamy znakomitych instruktorów oraz życzliwych opiekunów.

LOKALIZACJA TOUR

Mszana dolna

Najlepszą charakterystyką Beskidu Wyspowego jest już nazwa.Tutaj   szczyty nie są połączone w pasma, lecz stanowią w większości samodzielne kulminacje o stromych zboczach i spłaszczonych wierzchołkach, oddzielone są od siebie dolinami rzek i niskimi przełęczami. To grupa górska ograniczona na zachodzie doliną rzeki Raby, na wschodzie zaś doliną Dunajca. Północną granicę Beskidu Wyspowego stanowi obniżenie Wiśniowej i dolina dolnego biegu rzeki Łososiny. Najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego jest Mogielica (1170 m), nieco niższymi: Luboń Wielki (1023 m), Szczebel (977 m), Lubogoszcz (967 m), Ćwilin(1060 m ), Śnieżnica (1006 m). Niedostępność terenów położonych u podnóża szczytów i stromość zboczy sprawiły, iż góry te zachowały ciekawą szatę roślinną. Dominującymi gatunkami drzew są świerk, jodła, buk. Spotykamy na naszym terenie również inne gatunki w tym jawory, jesiony, sosny i brzozy. Szczególnej ochronie podlegają drzewostany w rezerwatach Śnieżnica , Luboń Wiellki, Kamionna, Kostrza, Bukowiec w paśmie Śpilówki. W lasach oraz na licznych polanach występuje wiele roślin chronionych w tym: krokus, lilia złotogłów, rosiczka okrągłolistna, podkolan biały, śnieżyczka przebiśnieg, ziemowit jesienny, śnieżyca wiosenna, pełnik siedmiogrodzki, dziewięćsił bezłodygowy. Żyje tutaj sporo dzikiej zwierzyny. Są to: sarny, jelenie, dziki, zające, borsuki, wiewiórki, wilki, rysie, lisy, kuny leśne, łasice, wydry, gronostaje. Z występujących na tym obszarze ptaków na szczególną uwagę zasługują głuszce, bażanty, dzięcioły, sikory, pliszki, czaple, bociany czarne, sowy uszate, puszczyki, myszołowy, puszczyki uralskie. Teren Gminy przecięty jest dolinami Raby oraz Mszanki, wiodły tędy szlaki handlowe. Beskid Wyspowy to doskonałe miejsce do wypoczynku w oparciu o walory środowiska naturalnego oraz sieć szlaków turystycznych, mogą rozwijać się różne formy aktywności: turystyka piesza - kwalifikowana, spacerowa, edukacyjna, narciarska - o charakterze krajoznawczym, rowerowa i konna, a także paralotniarstwo.
0.0
Lokalizacja0%
Organizacja czasu0%
Posiłki0%
Transport0%
Zakwaterowanie0%
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

You don't have permission to register