Survival na wesoło obóz 2

Mszana Dolna

Survival na wesoło obóz 2

1690PLN 1600PLN za osobę

Termin obozu: 07-07-2024 do 14-07-2024

Jeżeli chcecie przeżyć niesamowitą przygodę oraz nauczyć się umiejętności, które pozwolą wam poradzić sobie w nietypowych sytuacjach – zapraszamy na obóz survivalowy. Tu sprawność fizyczna nie jest najważniejsza! Liczy się umiejętność współpracy i odpowiednia motywacja. Zapraszamy wszystkich gotowych do podjęcia wyzwania!

W programie:

– zajęcia kierunkowe:

  • survival: sztuka przetrwania w trudnych, nietypowych i niesprzyjających warunkach terenowych oraz atmosferycznych. Poznanie teorii i trening w praktyce podstawowych zagadnień związanych z przetrwaniem w ekstremalnych warunkach:

– sposoby rozpalania ognia różnymi metodami (w zależności od dostępnych surowców i terenu działań) – łuk ogniowy, krzesiwo, krzemień, zapałki i zapalniczka.
– kilka rodzajów stosów ogniskowych oraz ich zastosowanie – piramida, pagoda, tratwa, studnia, gwiazda.
– budowa schronienia oraz jego maskowanie przed przeciwnikiem i dzikimi zwierzętami – szałasy, ziemianki, prowizoryczne namioty
– zdobywanie i uzdatnianie wody do picia – filtr, destylacja, gotowanie, uzdatnianie chemiczne.

  • ABC rozbitka na wodzie: budowanie tratw, sposoby wzywania pomocy, przeciwdziałanie wychłodzeniu organizmu, -wędka z niczego”
  • ratownictwo: survivalowe sposoby odkażania i przyspieszania gojenia się ran i skaleczeń, metody improwizowane w I pomocy, budowa noszy i transport rannego w trudnych warunkach terenowych
  • terenoznawstwo: -czytanie mapy”, wyznaczanie kierunków stron świata różnymi metodami, wędrówki na orientację, rysowanie map i sporządzanie szkiców oraz planów sytuacyjnych terenu działania, nocne przemarsze – nawigacja z gwiazd, wyznaczanie azymutów
  • sztuka kamuflażu: maskowanie indywidualne i drużynowe – dostosowanie kamuflażu do terenu prowadzonych działań
  • alpinistyka: nauka wiązania węzłów i podstawowych zasad asekuracji, wspinanie po ściance wspinaczkowej, przejście mostów linowych oraz samodzielna budowa i wspinaczka na wieżę ze skrzynek
  • zajęcia sprawnościowe: zaprawy poranne, kąpiele w rzece (pod opieką ratowników wodnych).

 Dodatkowe informacje: 

  • zakwaterowanie i wyżywienie 4 razy dziennie w Ośrodku Pod Arkadami (śniadania i kolacje w formie bufetu szwedzkiego, obiad, podwieczorek, kolacja, suchy prowiant na wycieczkę).
  • wykwalifikowana kadra: kierownik, wychowawca, instruktor wychowania fizycznego
  • ubezpieczenie NNW
  • opieka medyczna
  • transport

Mamy indywidualne podejście do każdego uczestnika, posiadamy znakomitych instruktorów oraz życzliwych opiekunów. 

LOKALIZACJA TOUR

Najlepszą charakterystyką Beskidu Wyspowego jest już nazwa.Tutaj   szczyty nie są połączone w pasma, lecz stanowią w większości samodzielne kulminacje o stromych zboczach i spłaszczonych wierzchołkach, oddzielone są od siebie dolinami rzek i niskimi przełęczami.

Mszana dolna

Najlepszą charakterystyką Beskidu Wyspowego jest już nazwa.Tutaj   szczyty nie są połączone w pasma, lecz stanowią w większości samodzielne kulminacje o stromych zboczach i spłaszczonych wierzchołkach, oddzielone są od siebie dolinami rzek i niskimi przełęczami. To grupa górska ograniczona na zachodzie doliną rzeki Raby, na wschodzie zaś doliną Dunajca. Północną granicę Beskidu Wyspowego stanowi obniżenie Wiśniowej i dolina dolnego biegu rzeki Łososiny. Najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego jest Mogielica (1170 m), nieco niższymi: Luboń Wielki (1023 m), Szczebel (977 m), Lubogoszcz (967 m), Ćwilin(1060 m ), Śnieżnica (1006 m). Niedostępność terenów położonych u podnóża szczytów i stromość zboczy sprawiły, iż góry te zachowały ciekawą szatę roślinną. Dominującymi gatunkami drzew są świerk, jodła, buk. Spotykamy na naszym terenie również inne gatunki w tym jawory, jesiony, sosny i brzozy. Szczególnej ochronie podlegają drzewostany w rezerwatach Śnieżnica , Luboń Wiellki, Kamionna, Kostrza, Bukowiec w paśmie Śpilówki. W lasach oraz na licznych polanach występuje wiele roślin chronionych w tym: krokus, lilia złotogłów, rosiczka okrągłolistna, podkolan biały, śnieżyczka przebiśnieg, ziemowit jesienny, śnieżyca wiosenna, pełnik siedmiogrodzki, dziewięćsił bezłodygowy. Żyje tutaj sporo dzikiej zwierzyny. Są to: sarny, jelenie, dziki, zające, borsuki, wiewiórki, wilki, rysie, lisy, kuny leśne, łasice, wydry, gronostaje. Z występujących na tym obszarze ptaków na szczególną uwagę zasługują głuszce, bażanty, dzięcioły, sikory, pliszki, czaple, bociany czarne, sowy uszate, puszczyki, myszołowy, puszczyki uralskie. Teren Gminy przecięty jest dolinami Raby oraz Mszanki, wiodły tędy szlaki handlowe. Beskid Wyspowy to doskonałe miejsce do wypoczynku w oparciu o walory środowiska naturalnego oraz sieć szlaków turystycznych, mogą rozwijać się różne formy aktywności: turystyka piesza - kwalifikowana, spacerowa, edukacyjna, narciarska - o charakterze krajoznawczym, rowerowa i konna, a także paralotniarstwo.
0.0
Lokalizacja0%
Organizacja czasu0%
Posiłki0%
Transport0%
Zakwaterowanie0%
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

You don't have permission to register